|
Een middagje
België begon in Berlaar, alwaar AM80-treinstel 387 passeerde als
IR-trein van Antwerpen Centraal naar Liège-Guillemins. Datum:
woensdag 20 juni 2007 |
|
Vervolgens enkele
treinen afgewacht in Hennuyères. Daar kwam o.a. langs: stel 650 naar
Braine-Le-Comte...
Datum: woensdag 20
juni 2007 |
|
... loc 2105
met M4-rijtuigen als IC-trein naar Quievrain... Datum:
woensdag 20 juni 2007 |
|
... en tot slot de
'Varkensneus' 840 als IR-trein naar Binche.
Datum: woensdag 20
juni 2007 |
|
Ook werd
de lijn tussen Brussel en Dendermonde bezocht. Met name in de spits kent
dit traject een intensieve treindienst. Door de toevoegingen van de
zogenaamde 'piekuur-treinen' (P-treinen) is dan ook de diversiteit in
materieel groot. O.a. kwam ter hoogte van Sint-Anna-Pede langs: loc 2709
met M6-dubbeldekkers richting Gent...
Datum: woensdag 20
juni 2007 |
|
... een
vijftal gekoppelde tweetjes (760+660+736+732+745) richting Zottegem... Datum:
woensdag 20 juni 2007 |
|
... loc 1353
met I11-rijtuigen naar Oostende...
Datum: woensdag 20
juni 2007 |
|
... loc 2127
met M5-dubbeldekkers richting Kortrijk...
Datum: woensdag 20
juni 2007 |
|
... en natuurlijk op het
moment dat de zon even achter een wolkje verdwijnt passeert de
oudgediende loc 2507 met M4-rijtuigen naar Oudenaarde...
Datum: woensdag 20
juni 2007 |
|
...
gevolgd door de 1605 met M6-dubbeldekkers naar Oostende, kort voordat de
zon weer doorbrak...
Datum: woensdag 20
juni 2007 |
|
...
wanneer een viertal 'Deense neuzen' (treinstellen 565+552+559+529)
Sint-Anna-Pede passeert schijnt de zon wel weer... Datum:
woensdag 20 juni 2007 |
|
... maar ook
bij de derde P-trein met oude eloc laat de zon het net weer even
afweten. Loc 2372 met M4-rijtuigen richting Sint-Niklaas...
Datum: woensdag 20
juni 2007 |
|
... gevolgd
door de 2738 met een P-trein naar Kortrijk...
Datum: woensdag 20
juni 2007 |
|
... en
de dag in Sint-Anna-Pede werd afgesloten met de stellen 348 en 309 als
IR-trein naar De Panne.
Datum: woensdag 20
juni 2007 |
|
Twee
dagen later een dagje op treinenjacht in Zeeuws-Vlaanderen. NMBS-loc
7814 met een keteltrein voor de firma DOW bij Sluiskil werd vastgelegd
ter hoogte van Zandstraat...
Datum: vrijdag 22
juni 2007 |
|
...
nabij Sluiskil, vlak na de afsplitsing van de lijn naar Terneuzen... Datum:
vrijdag 22 juni 2007 |
|
... en tot
slot nog een keer bij het oversteken van een kruispunt, waarna de trein
achter de hekken van het DOW-terrein zal verdwijnen.
Datum: vrijdag 22
juni 2007 |
|
Na een
tijdje voor de geopende brug gewacht te hebben mag de gemengde
goederentrein, aangevoerd door Railion's 204 399, het Kanaal van Gent
naar Terneuzen oversteken...
Datum: vrijdag 22
juni 2007 |
|
... en nadat enkele
wagens in Terneuzen achtergelaten zijn en de loc omgelopen is, werd de
rest van de trein richting de Axelse vlakte gebracht.
Datum: vrijdag 22
juni 2007 |
|
De 7814
heeft bij de DOW wagens uitgewisseld en is weer op de terugweg richting
San van Gent. Hier ter hoogte van Sluiskil.
Datum: vrijdag 22
juni 2007 |
|
Idem.
Datum: vrijdag 22
juni 2007 |
|
Ook DLC komt
enkele keren per week bij de DOW. De DE6304 trekt een volledig beladen
tankcontainertrein richting Sas van Gent door Sluiskil...
Datum: vrijdag 22
juni 2007 |
|
... en werd even later
ter hoogte van Zandstraat voor een tweede keer vastgelegd.
Datum: vrijdag 22
juni 2007 |
|
Railion's
204 616 rangeert wat in Terneuzen om alle klanten van die middag te
bedienen. Datum:
vrijdag 22 juni 2007 |
|
Wanneer dat is gebeurd
en de trein samengesteld is, wordt er naar Sas van Gent vertrokken. Loc
204 616 met een flinke trein op sleeptouw, kort na vertrek uit Terneuzen.
Datum: vrijdag 22
juni 2007 |
|
Na een
bezoek aan Zeeuws-Vlaanderen werd aan het eind van de middag ook nog
even de Sloelijn bezocht. De locs 6505 en 6460 van Railion trekken een
gemengde cargo vanuit de Sloehaven richting Goes. Hier nabij
's-Heerenhoek.
Datum: vrijdag 22
juni 2007 |
|
Niet
veel later volgden de locs DE83 en DE84 van HGK, welke nadat ze een
trein naar de Sloehaven gebracht hadden weer zonder trein retour gingen. Datum:
vrijdag 22 juni 2007 |